Instalacja rekuperacji

Szczelne, nowoczesne budynki wcale nie są takie zdrowe, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka ! Odpowiednia wentylacja ma kluczowe znaczenie dla dobrego samopoczucia – bez niej w domu mogą rozwijać się zarodki pleśni i grzyby, a atmosfera w nim może być ospała. Przemyślanym rozwiązaniem co do tego problemu jest zainstalowanie rekuperacji, czyli wentylacji centralnej z odzyskiem ciepła.

Rekuperacja w domu jest szczególnie przydatna w kuchni, gdzie powietrze może szybko stać się nieświeże podczas gotowania. Dobra konstrukcja rekuperacji, da możliwość spokojnego odetchnięcia, przy jednoczesnym odzyskiwaniu ciepła z nagrzanego i zużytego powietrza.

Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie jest instalacja rekuperacji, jeśli uważasz, że Twoi pracownicy powinni mieć zapewnione komfortowe warunki podczas pracy.

Stały dostęp do świeżego powietrza ułatwia koncentrację, co na pewno zauważysz po zwiększonej wydajności Twojego zespołu. Korzyści z montażu rekuperacji to nie tylko zapewnienie świeżego powietrza bez chłodzenia pomieszczenia – to dopiero ich początek.

Dobierzemy dla Ciebie najlepszy system rekuperacji!

Aby system rekuperacji zapewniał jak największy efekt, musi być odpowiednio dobrany do budynku. Zapewniamy nie tylko instalację, ale także dobieramy najlepszą wentylację do Twojego domu lub biura. Naszym głównym celem jest wymaganą wydajność, dlatego sprawdzamy powierzchnię użytkową budynku oraz wysokość pomieszczeń.
W naszej ofercie znajdują się również urządzenia o odpowiednim sprężu, czyli sile wtłaczania powietrza do wlotu i wylotu powietrza. Dzięki temu nasza rekuperacja spełnia swoje zadanie i jest maksymalnie skuteczna, w przeciwieństwie do najtańszego sprzętu, którego jedyną zaletą jest niska cena.

Czy wiesz, że?

Rekuperacja umożliwia wymianę „zużytego” powietrza bogatego w dwutlenek węgla ze świeżym, czystym powietrzem zewnętrznym. Co więcej, poprawisz komfort snu, ponieważ oddychasz świeżym powietrzem zewnętrznym.

Korzystanie z rekuperacji może przyczynić się do lepszego zdrowia i zapobiegania chorobom. Oddychasz czystym, wolnym od alergenów powietrzem. To także świetne narzędzie do zwalczania smogu, kurzu, a nawet pleśni i grzybów.

Rekuperacja to ekonomiczne rozwiązanie pozwalające odzyskać energię i zmniejszyć zapotrzebowanie budynku na ciepło. W krótkim czasie zauważysz zmniejszenie rachunków za prąd, gaz lub inne paliwo. System grzewczy działa krócej i możesz cieszyć się niższymi rachunkami.

Czym właściwie jest rekuperacja?

Rekuperacja to nic innego jak mechaniczna, energooszczędna wentylacja pomieszczeń. Działa w oparciu o ruch powietrza wytwarzanego przez urządzenie - maszynę zwaną rekuperatorem. Rekuperator odpowiada za dostarczanie świeżego powietrza z zewnątrz, jednocześnie odprowadzając na zewnątrz powietrze zanieczyszczone bogate w dwutlenek węgla. Ponadto wymienniki ciepła odpowiadają również za odzyskiwanie ciepła z gorącego, wilgotnego i brudnego powietrza. Uzyskana w ten sposób poprawa jakości powietrza jest filtrowana, a zatem wolna od cząstek kurzu, owadów i większych zanieczyszczeń.

Skontaktuj się z nami:

Napisz do nas:

Znajdziesz nas w: